Biustonosz Triumph Cotton Beauty N beżowy
84,00 zł
120,00 zł
6 marca, 2024
Jak prać biustonosz, żeby posłużył nam na długo? Wbrew pozorom kwestia dbania o staniki nie jest taka oczywista. Wiele kobiet popełnia te same błędy, sądząc, że dobry materiał jakoś sam się obroni. Piorąc stanik, powinno się zwracać uwagę na sposób prania i przede wszystkim na środek czyszczący, który dodajemy do pralki. Trzeba wiedzieć, że nieodpowiednio prany stanik po czasie może ulec zniszczeniu, na które składa się niszczenie haftów oraz wypadanie i wyginanie się fiszbin. W tym artykule ku przestrodze poradzimy Wam, jak sprawić, by biustonosz po praniu był co najmniej wciąż tak dobry, jak w dniu jego zakupu.
Biustonosze należy prać ręcznie.Bez względu na to, jak bardzo tego nie lubisz – nie ma zmiłuj. Poleca się płukać go przy wykorzystaniu ciepłej wody mającej od 30 do 40 stopni Celsjusza. Jedynie ręczna przepierka nie naruszy jego delikatnych wiązań i haftów. Pranie w pralce jest niebezpieczne dla stanika, ze względu na nieodłączną cechę każdej pralki, czyli wirowanie. Po prostu jest ono dla niego zbyt gwałtowne. Tylko staniki sportowe lub modele bez fiszbin mogą być wyprane w pralce, ale i tak nie jest to zalecane. Ponadto, wtedy trzeba mieć na uwadze odpowiednie zabezpieczenie bielizny, np. włożenie jej do woreczków do prania. Niektóre modele pralek mają także specjalne tryby do prania biustonoszy. Jednak przy nich dla pewności również powinno się stosować środki ochronne dla staników.
Przede wszystkim nie powinno się podczas prania staników używać jakichkolwiek płynów zmiękczających tkaninę. Zastosowanie takiego środka chemicznego sprawi, że gumy stanika się nadto się rozciągną i przez to nie będzie on już tak stabilny, jak na samym początku używania.
Do ręcznego prania poleca się wykorzystanie znanego przez wszystkich neutralnego szarego mydła. Natomiast piorąc w pralce, należy używać delikatnych płynów do prania bielizny.
W początkowej części artykułu można znaleźć informację o tym, że wrzucenie biustonosza do pralki nie jest najlepszym pomysłem, jednak jeśli już się na to decydujemy, to powinniśmy zabezpieczyć go umieszczając w specjalnym woreczku. Owszem, jest to metoda, która może zminimalizować ryzyko zniszczenia się biustonosza. Gdy znajduje się on w zabezpieczonym woreczku, to nie przemieszcza się podczas prania po całym bębnie pralki.
Podobną funkcję zabezpieczającą spełniają kule do prania. Przypominają one otwierany koszyk, z tym że są one wykonane z plastiku. Oczywiście znajdują się w nich liczne otwory, przez które przedostaje się woda oraz piana. Są one solidniejsze niż woreczki, przez co lepiej zabezpieczają stanik przed deformacją.
Suszenie biustonoszy również musi być przeprowadzone wedle pewnych reguł. Wiele kobiet, chcąc szybko wysuszyć bieliznę, kładzie ją, a także stanik na kaloryferze. Jak się okazuje, jest to błąd. Wysoka temperatura sprawia, że gumy nie tyle tracą swą elastyczność, ile nawet pękają. Biustonosz po spędzeniu zbyt długiego czasu na kaloryferze może być już nieużyteczny.
Warto także zwrócić uwagę na sposób ułożenia biustonosza – powinien swobodnie leżeć lub wisieć na mostku między miseczkami. Pod żadnym pozorem nie należy wieszać go za ramiączka, ponieważ doprowadzi to do ich rozciągnięcia.
Wystrzegać należy się także wykręcania stanika niczym mokrej podkoszulki. Takie działanie można znacznie zdeformować jego pierwotny kształt.
Na sam koniec wymienny jeszcze parę ułożonych w punktach wskazówek dotyczących prania stanika.
Darmowa dostawa
Już od 249 zł
Wysyłka w 24h
Towar dostępny "od ręki"
Darmowe zwroty
Paczkomat InPost
Wybór płatności
Zapłać online, przy odbiorze lub PayPo