Dobranie właściwego biustonosza to kwestia ważna zarówno dla zdrowia i wygodny kobiecych piersi, jak i ich wyglądu. Wybór odpowiedniego stanika potrafi sprawić, że dekolt będzie się prezentował o wiele bardziej atrakcyjnie oraz pomoże skorygować postawę ciała. Wiele kobiet ma problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru, a co dopiero fasonu biustonosza. Tutaj z pomocą przychodzą brafitterki, które dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w ubieraniu kobiecych piersi. Sprawdź co mówią o dobieraniu biustonosza do kształtu piersi.
Szeroki rozstaw biustu – jak wygląda i jak dobrać biustonosz?
Kobiety o szerokim rozstawie piersi często mają problem z dobraniem odpowiedniego stanika bezskutecznie poprawiając jego ułożenie. Wiele modeli sprawia nieprzyjemny ucisk w miejscu gdzie kończy się miseczka, którego przyczyną są wbijające się w piersi boczne fiszbiny. Mając szeroko rozstawiony biust o wiele trudniej jest uzyskać efekt „przedziałka” w dekolcie. Kobiety o szeroko rozstawionym biuście mają dość dużą przerwę między piersiami, która obejmuje cały mostek. Ich piersi naturalnie układają się trochę bardziej na boki, co jest bardzo widoczne zwłaszcza w pozycji leżącej.
Wybór właściwego modelu pomoże zakończyć wieczną walkę z niesfornym biustem oraz pozwoli kobiecie zyskać większą pewność siebie. Na rynku jest wiele fasonów biustonoszy, które modelują biust układając go tak, by prezentował się jak najlepiej. Wśród nich są też takie, które potrafią przybliżyć szeroko rozstawione piersi.
Ogólne zasady dobierania biustonosza
Nie da się wybrać odpowiedniego biustonosza nie znając podstaw sztuki braffiterskiej. Zakup modelu dedykowanego kobietom o szeroko rozstawionych piersiach nie zagwarantuje wygody i właściwego ułożenia piersi, jeśli miseczki lub obwód wybrane są w złym rozmiarze.
Pierwszą miarą, którą sugerujemy się wybierając dla siebie stanik jest obwód klatki piersiowej mierzony pod biustem. W tym celu warto użyć miarki krawieckiej, a uzyskany wynik zaokrąglić w dół. Drugą miarą jest rozmiar miseczki, który będzie się różnił w zależności od producenta oraz fasonu. Jeśli znasz już swoje wymiary możesz zacząć mierzenie biustonosza. Jeżeli Twój obwód jest na granicy rozmiarów zawsze lepiej jest wybrać nieco mniejszy, gdyż materiał rozciąga się pod wpływem codziennego użytkowania. Biustonosz zapinamy zawsze na pierwszą haftkę. Z biegiem czasu, gdy materiał lekko się nadda, będzie można zmienić na kolejne haftki, by zmniejszyć obwód.
Miseczkę dobieramy tak, by boczne fiszbiny kończyły się pod pachami. Wówczas cały biust zostanie zagarnięty z boków dając możliwość zbliżenia piersi do siebie i ułożenia wymarzonego „przedziałka”. Biust z miseczki nie może się wylewać tworząc nieestetyczne nierówności. Jeżeli jednak miseczka odstaje, oznacza to, że wybrana została zbyt duża.
Ważnym krokiem jest ułożenie piersi w staniku, tak by na długo zostały na swoim miejscu. Ramiączka należy stosownie wyrególować, by biust ładnie się uniósł, ale nie powodował nadmiernego ciągnięcia. Zbyt ciasno podciągnięte ramiączka szybko dadzą się we znaki tworząc czerwone ślady na ramionach, powstawanie fałdek skóry pod pachą oraz w najgorszym przypadku całkowite przesunięcie się miseczek w górę.
Jeśli biustonosz jest już właściwie dopasowany, czas na ułożenie piersi w staniku. W tym celu pochylany ciało do przodu, wkładamy dłoń do wnętrza miseczki obejmując całą pierś i ruchem do środka przesuwamy pierś. Tą samą czynność powtarzamy układając symetrycznie drugą pierś. W pozycji pionowej można dokonać jeszcze małych poprawek.
Dobrze dobrany stanik będzie trzymał się stabilnie nawet, gdy ramiączka będą odpięte
Jaki stanik do szeroko rozstawionego biustu?
Oto propozycje modeli biustonoszy, na które powinny zwrócić uwagę panie o szeroki rozstawie piersi. Ta wiedza pozwoli Ci zaoszczędzić więcej czasu podczas zakupu biustonosza.
Balkonetka
Jest to model o trójdzielnej budowie, która zakrywa piersi do 2/3 wysokości tworząc zgrabny balkonik. Specjalny krój miseczki modeluje piersi i mocno je podnosi. Panele wzmacniające zbierają biust do środka. Dodatkowo wszyte do bocznych części miseczki ramiączka zbliżają piersi do siebie. Balkonetka sprawdzi się doskonale dla kobiet o dużym, szeroko rozstawionym biuście. Kobiety chętnie noszą go do codziennych stylizacji. Dobrze się prezentuje pod T-shirtem ładnie modelując biust oraz do dużych okrągłych, kwadratowych bądź łódkowatych dekoltów.
Plunge
Biustonosze o kroju plunge mają mocno wycięte miseczki i obniżony mostek tworząc piękny głęboki dekolt w kształcie litery V. Ramiączka w tym modelu również są szeroko rozstawione. Usztywniony fiszbinami biustonosz dobrze podtrzymuje piersi. Ukośne ułożenia górnych krawędzi pomaga wymodelować szeroko rozstawione piersi. Stanik plunge skutecznie zbiera piersi po bokach eksponując je na samym środku. Ten model świetnie sprawdzi się w stylizacjach z głębokim dekoltem, kopertowymi sukienkami i bluzkami.
Stanik Push–up to nie tylko ulubiony model kobiet o drobnych piersiach. Dodatkowe wkładki wszyte w boki i dno miseczek nakierowują biust bardziej do środka. Biustonosz typu push-up zbiera biust spod pachu i przesuwa je ku środkowi. Tak wymodelowane piersi są dobrze podtrzymane, zyskują pełny kształt i pięknie prezentują się w głębokich dekoltach. Jego miseczki są średnio wycięte, a mostek jest mniej zabudowany niż w przypadku balkonetki. Tego typu biustonosz jest również uniwersalny i będzie pasował do wielu stylizacji.
Wybierając jeden z tych modeli z zastosowaniem podstawowych zasad dotyczących doboru właściwego biustonosza masz gwarancję, że Twój biust będzie prezentował się pięknie, piersi będą miały wystarczająco dużo miejsca i zawsze będziesz czuć się komfortowo. Panie z dużym biustem poczują dużą różnicę odczuwając ulgę dzięki odciążeniu mięśni pleców i kręgosłupa. Pamiętaj, że zawsze warto kupować staniki od polskich marek, które oferują szeroki wybór obwodów oraz wielkości i kształtu miseczek.