Pobyt w szpitalu wymaga odpowiednich przygotowań. Oprócz piżamy i przyborów higienicznych warto zabrać ze sobą też szlafrok. Tylko jaki szlafrok do szpitala sprawdzi się najlepiej? Który powinny wybrać panie w ciąży? Czy jego materiał ma znaczenie? Odpowiedzi poznasz w naszym artykule.
Szlafrok do szpitala – potrzebny czy nie?
Szlafrok nie jest czymś, co koniecznie trzeba zabrać ze sobą do szpitala. Niemniej, większość ludzi decyduje się na spakowanie go. Wynika to z faktu, że nawet podczas krótkiego pobytu w szpitalu chodzi się głównie w piżamie. Ta nie zawsze zapewnia maksimum dyskrecji i jest wystarczająco ciepła. Szlafrok daje więcej intymności. Przydaje się podczas badań, spacerów lub jako ciepła narzutka na ramiona.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze szlafroka do szpitala?
Wybór szlafroka do szpitala zależy głównie od naszego gustu, ale jest kilka rzeczy, które warto mieć na uwadze.
- Materiał szlafroka
Satynowe podomki wyglądają oszałamiająco, ale nadają się przede wszystkim do domowych pieleszy. W szpitalu lepiej sprawdzi się dobrej jakości bawełna, wiskoza lub tzw. soft.
Wybór odpowiedniego materiału szlafroka, to decyzja, która będzie się różnić w zależności od okoliczności czy też pory roku, z uwagi na którą planujemy ten zakup. Aby w pełni odpowiedzieć na pytanie z jakiego materiału wybrać szlafrok przygotowaliśmy osobny artykuł, który pomoże Ci w podjęciu tej decyzji.
- Długość szlafroka
Jaką długość powinien mieć szlafrok do szpitala? Najlepiej sprawdzi się taki do kolana lub tuż przed. Zbyt długi będzie krępować ruchy, zbyt krótki może za wiele odsłonić (zwłaszcza podczas badań).
Krótki szlafrok damski Doctor Nap Cosmos Organic
- Grubość szlafroka
Grubość szlafroka do szpitala należy dostosować do pory roku i naszych upodobań. Na zimę najlepiej sprawdzi się bawełna typu soft lub nawet poliester. Na cieplejsze pory roku wystarczy zwykła bawełna.
- Kolor szlafroka
Jeśli będziesz mieć jakieś zabiegi, które mogą wiązać się ze zmianą opatrunków, szlafrok do szpitala powinien być w ciemnym kolorze. Dzięki temu różnego rodzaju zabrudzenia będą na nim mniej widoczne.
Jaki szlafrok do szpitala dla kobiety w ciąży?
Okres ciąży charakteryzuje się także tym, że w ramach przygotowań do narodzin dziecka, zaczyna się bardziej zważać na jakość przedmiotów znajdujących się w bliskim otoczeniu. Innymi słowy, przyszłej mamie zależy na tym, by jej dziecko w zetknięciu z nimi, nie było narażone na ich negatywne właściwości. Toteż pod lupę brane są nie tylko produkty spożywcze, ale także ubrania i różnego rodzaju tekstylia. To właśnie one mają bezpośredni kontakt ze skórą i jeśli są one złej jakości, to mogą wywoływać pewne podrażnienia albo nawet alergie. Poza tym kobieta podczas ciąży chce czuć się komfortowo w ubraniach, które nosi, a także zależy jej na pewności, że są one wyprodukowane z naturalnych składników.
Kobiety w ciąży, wybierając szlafrok do szpitala, powinny wziąć pod uwagę wszystkie wcześniej wymienione czynniki. Warto jednak podkreślić, że w ich przypadku szczególne znaczenie ma rodzaj wiązania. Po porodzie kobieta może być zmęczona lub obolała, dlatego dobrze, aby szlafrok dało się łatwo zawiązać. Najlepiej sprawdzą się te tradycyjne, wiązane w pasie.
Dodatkowo kobieta w ciąży powinna wybrać szlafrok o odpowiednim kroju, czyli takim, który nie będzie uciskać brzuszka. Warto więc wybrać model typowo ciążowy, chociaż nie jest to konieczne.
Ponadto przyszła mama powinna pamiętać o swoim maluszku. Nie wiadomo, jak jego delikatna skóra będzie reagować na różne materiały, dlatego szlafrok do szpitala powinien być z możliwie najbezpieczniejszego materiału. My polecamy bawełnę organiczną.