MissiSleepy.pl

Pakowanie prezentów na każdą okazję. W co i jak ładnie zapakować prezent?

0
jak zapakować prezent

Urodziny, imieniny, rocznice – jest mnóstwo okazji, które mamy w zwyczaju świętować obdarowując innych prezentami. Niektórzy twierdzą nawet, że radość osoby obdarowywanej może być przyjemniejsza niż otrzymanie prezentu od kogoś innego. Ekscytacja i wdzięczność na twarzy solenizanta to powód, dla którego chcemy, aby prezent wywarł jak najlepsze wrażenie. Co zrobić, by tak było? Jak zapakować prezent, aby moment odpakowywania podarunku pozostawił przyjemne skojarzenia. Czy są jakieś uniwersalne sposoby na to, aby pakowanie prezentu również było przyjemne?

Dlaczego pakowanie prezentów jest ważne?

Ładne zapakowanie prezentu buduje oczekiwanie i tworzy tak uwielbianą przez wszystkich atmosferę ekscytacji. Personalizacja to ogromnie doceniana rzecz. Jest to bardzo skuteczny sposób na pokazanie obdarowanej osobie, że otrzymuje coś osobistego. Pakowanie potrafi zamienić każdą zwykłą rzecz w prezent. Pokazuje również troskę i nastawienie do obdarowywanej osoby.

Jak się okazuje, wybór odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby to jedynie połowa sukcesu. Kolejnym krokiem jest odpowiednia "prezentacja" podarunku i tu z pomocą przychodzi pakowanie prezentu.

Dlaczego poświęcamy na ten etap tak wiele czasu i energii? Ktoś mógłby przecież powiedzieć, że to tylko opakowanie i wcale nie jest ważne. Po pierwsze prezenty wręczamy zazwyczaj, świętując ważną okazję. Z tego powodu mamy też pewne oczekiwania wobec wyglądu wręczanego prezentu. Po drugie opakowanie powinno potęgować uczucie ekscytacji i pobudzać ciekawość obdarowywanego. Po trzecie liczy się pierwsze wrażenie. Także podczas wręczania upominków.

Co się przyda do pakowania prezentów?

co przyda się do pakowania prezentów

Ponieważ okazja do dawania prezentów nadarza się często, warto być zawsze przygotowanym. W co zapakować prezent? Oto elementy do pakowania prezentów, które powinny być w każdym domu:

  • papier do pakowania w uniwersalnych kolorach oraz wzorach (urodziny, Boże Narodzenie, imieniny),
  • torebki na prezenty w różnych rozmiarach i w uniwersalnych kolorach/wzorach,
  • pudełka na prezenty, najlepiej składane, aby łatwiej je przechowywać,
  • kilka wstążek,
  • gotowe kokardy,
  • celofan,
  • taśma klejąca,
  • taśma dwustronna,
  • etykiety podarunkowe i karty podarunkowe.

Jak pakować prezenty, by wyglądały estetycznie?

Wszyscy kochamy otrzymywać ładnie zapakowane prezenty, ale nie wszyscy wiemy, jak ładnie zapakować prezent. Estetyczne zapakowanie podarunku wymaga pomysłu, czasu i cierpliwości. Dobrze jest mieć również podstawowe zdolności manualne i poczucie estetyki.

Elegancja i schludny wygląd to podstawa

Jeśli zdolności manualne nigdy nie były Twoją mocną stroną, nic straconego! Wybierz gotowe rozwiązania jak pudełka prezentowe, czy składane opakowania (część z nich ma nawet przytwierdzoną wstążkę czy kokardę, aby zapakowanie prezentu zajmowało naprawdę mało czasu). Oczywiście standardowym rozwiązaniem są także łatwodostępne torebki w różnych rozmiarach, kolorach i z różnymi motywami, które można dobierać odpowiednio do okazji. Bez problemu dostaniesz także torebki na wino dopasowane do rozmiaru i kształtu butelki.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne pakowanie, postaraj się maksymalnie uprościć ten proces, np. wkładając ofiarowywaną rzecz o nieregularnym kształcie do pudełka przed zapakowaniem w papier ozdobny. Jeżeli pakujesz nieforemny prezent do kartonu, pamiętaj o tym, aby odpowiednio zadbać o jego wypełnienie. Materiały takie jak wełna drzewna, bibuła czy wypełniacze tekturowe mają nie tylko właściwości amortyzujące, dzięki którym ochronisz zawartość kartonu. Mogą spełniać także funkcję ozdobną np. w przypadku pudełek "z oknem".

Jak zapakować prezent o nieregularnym kształcie?

Jak zapakować nieforemny prezent? Możliwości jest kilka i wcale nie wymagają one dużego nakładu pracy czy pieniędzy.

Zapakuj prezent w zawiniątko przy pomocy papieru ozdobnego, taśmy klejącej, dziurkacza i wstążeczki. Owiń papier wokół prezentu, tworząc tubę, następnie zaklej krawędzie małymi kawałkami taśmy. Złóż do środka koniec tuby płasko dwa razy, aby ukryć krawędź papieru. Zrób dziurkaczem otwory w założonych końcach, przewlecz i zawiąż ozdobną wstążką (większa liczba dziurek może uatrakcyjnić ozdobne wiązanie).

Prezent o nieregularnych kształtach możesz zapakować, używając dużej ilości wstążki, którą owiniesz ciasno cały prezent. W tym celu przyklej koniec wstążki do przedmiotu, następnie owijaj go, aż pokryjesz każdy jego element (upewniaj się na bieżąco, że wstążka zachodzi na siebie). Po całkowitym pokryciu przedmiotu zabezpiecz koniec wstążki, przyklejając go taśmą do przedmiotu (w tym miejscu możesz przykleić gotową kokardę, aby zakryć klejenie).

Na wspomnienie zasługuje także celofan, dzięki któremu w efektowny sposób możesz zapakować np. kosze prezentowe. To ozdobna folia, której główną zaletą jest fakt, że łatwo dopasowuje się do owijanych nią przedmiotów. Celofan dostępny jest w wielu różnych kolorach. Zawsze warto mieć w domu arkusz np. czerwonej lub złotej folii na wypadek niespodziewanej okazji.

Jak zapakować duży prezent?

Co zrobić, jeśli chcesz zapakować nieforemny prezent, w dodatku dużych gabarytów? Jak zapakować duży prezent? I na takie problemy jest rada. Do pakowania prezentu o dużym rozmiarze możesz użyć bardzo długiej wstążki i jedynie przewiązać go wykańczając wiązanie dużą kokardą (przewiązany gigantyczną kokardą samochód zawsze robi wrażenie).

Pakując prezent o nieregularnych kształtach, możesz zrezygnować z opakowywania go w papier. Zamiast tego, możesz wykorzystać gotowe kokardy, które przymocujesz bezpośrednio na przedmiot. Jeśli obawiasz się, że prezent może ulec zniszczeniu, gdy przykleisz na niego taśmę dwustronną, kup miniaturowe światełka, którymi okręcisz podarowany przedmiot – prezent "zapakowany" w ten sposób na pewno zrobi wrażenie.

Jeżeli wybierasz się świętować ważną okazję, masz już przygotowany prezent, ale nadal zwlekasz z jego zapakowaniem, skorzystaj z powyższych wskazówek! Spraw, żeby podarek robił wrażenie, jeszcze zanim solenizant go rozpakuje.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium