MissiSleepy.pl

Jak zmierzyć rozmiar biustonosza?

0
Jak zmierzyć rozmiar biustonosza?

Jeśli chcemy wiedzieć, jakie rozmiary ma dany biustonosz, to niekoniecznie będziemy potrzebowali do tego miarki. Wystarczy, że nauczymy się czytać symbole, które widnieją na etykietach i opakowaniach.

W Polsce rozmiar biustonosza składa się z liczby i litery, np. 75C. Liczba to obwód klatki piersiowej pod biustem. Litera odnosi się do rozmiaru piersi, czyli wielkości miseczki.

Jednak odczytanie rozmiaru biustonosza to nie wszystko. Sztuką jest dopasować go do rozmiaru swych piersi. Dlatego w tym artykule odpowiemy na pytanie: jak obliczyć rozmiar biustonosza dla siebie?

Jak zmierzyć obwód pod biustem?

Żeby dobrać rozmiar biustonosza, trzeba prawidłowo wykonywać pomiary. Chwyć za miarę krawiecką i zmierz się pod piersiami (miarka musi mocno przylegać do skóry). Pamiętaj jednak, aby dokonywać pomiaru na gołe ciało. Aby określić obwód pod biustem należy zaokrąglić wynik pomiaru do dołu - do “pełnej piątki”. Gdy masz 72 cm, rozmiar stanika powinien wynosić 70, gdy masz 98 cm to rozmiar stanika powinien wynosić 95 itd.

 

Jak dobrać rozmiar biustonosza? - obwód biustu

Aby wybrać odpowiedni stanik, musisz znać dwie wartości: rozmiar pod biustem oraz obwód w biuście. Zmierz swój obwód w biuście, mając na uwadze, że musisz pochylić się do przodu z założonym stanikiem (najlepiej materiałowym). Miarka powinna spoczywać w najszerszym punkcie piersi.

jak zmierzyć rozmiar biustonosza

Jak zmierzyć rozmiar miseczki?

Mam obwody i co dalej? Po dokonaniu obu pomiarów, należy wykonać tylko jedno proste obliczenie. Chodzi o odjęcie od wartości określającej obwód biustu, wartość obwodu pod biustem. Uzyskany wynik pozwoli na dopasowanie go do konkretnej litery oznaczającej rozmiar miseczki. Ściągawka znajduje się poniżej. Jak zmierzyć rozmiar pod biustem?

Obwód pod biustem należy zaokrąglić do dołu - do “pełnej piątki”. Gdy masz 72 cm, rozmiar stanika powinien wynosić 70, gdy masz 98 cm to rozmiar stanika powinien wynosić 95 itd.

AA gdy różnica wynosi 7-9 cm
A gdy różnica wynosi 9,5-11,5 cm
B gdy różnica wynosi 12-14 cm
C gdy różnica wynosi 14,5-16,5 cm
D gdy różnica wynosi 17-19 cm
DD gdy różnica wynosi 19,5-21,5 cm
E gdy różnica wynosi 22-24 cm
F gdy różnica wynosi 24,5-26,5 cm
G gdy różnica wynosi 29,5-31,5 cm
H gdy różnica wynosi 34,5-36,5 cm
HH gdy różnica wynosi 37-39 cm
J gdy różnica wynosi 39,5-41,5 cm
JJ gdy różnica wynosi 42-44 cm
K gdy różnica wynosi 44,5-46,5 cm
KK gdy różnica wynosi 47-49 cm

Ostatnim krokiem w odpowiedzeniu sobie na pytanie, jak określić rozmiar biustonosza, jest połączenie obu wartości zgodnie z zaleceniami powyżej (np. 75B, 80G). Pamiętaj jednak, że każdy producent ma nieco inną rozmiarówkę. Zawsze sprawdzaj tabele rozmiarów i zalecenia sklepu, w którym kupujesz.

Odpowiednio dobrany rozmiar biustonosza to bardzo ważna kwestia nie tylko z uwagi na wygodę, ale również ze względu na zdrowie. Biustonosz ma za zadanie podtrzymać biust oraz odciążyć kręgosłup, dlatego należy zadbać o jego poprawny wybór.

Jeśli zaciekawił Cię ten temat i chcesz wiedzieć więcej o odpowiednim doborze stanika, sprawdź nasz artykuł, w którym wyjaśniamy, jak poprawnie dobrać biustonosz i dowiedz się z niego, jakie rodzaje biustonoszy są dostępne na rynku i jaki model będzie idealny dla Twojego biustu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium