MissiSleepy.pl

Jaki szlafrok na basen?

0
Jaki szlafrok na basen?

Szlafrok na basen to wielozadaniowy element naszej garderoby. W pierwszej kolejności ma spełniać funkcję: ogrzewającą, osuszającą, okrywającą, a nade wszystko powinien subtelnie otulać i zapewniać przyjemność noszenia. Zwłaszcza wtedy, gdy wychodzimy z orzeźwiającej kąpieli w basenie, bądź po długim relaksie w rozgrzewającym jacuzzi. Wówczas potrzebujemy takiego szlafroka, który szybko wchłonie krople wody pozostałe na naszym ciele, zapewni odpowiednią temperaturę, a także efektownie się zaprezentuje. Współczesny rynek tekstylny jest przesycony możliwością wyboru różnorakich produktów przeznaczonych do nałożenia po kąpieli w basenie. Czy każdy szlafrok znakomicie sprawdzi się jako okrycie ciała po pływaniu? Sprawdź to razem z nami. Zapraszamy do wspólnej przygody!

Jaki szlafrok na basen wybrać?

Najchętniej wybieranym szlafrokiem na basen jest bambusowy, gdyż pochłania największą ilość wody. Zbiera trzykrotnie więcej wody z ciała niż bawełna i inne tkaniny, a ponadto nie zawiera lanoliny, posiadającej właściwości uczulające. Ta cecha bambusowego szlafroka na basen sprawia, iż staje się on najodpowiedniejszą opcją dla alegrików i dzieci, ponieważ materiał nie zawiera i nie gromadzi w sobie toksyn. Dodatkowo jest odporny na działanie bakterii, bowiem nie zbiera roztoczy ani kurzu z otoczenia, tym samym pozostając również tkaniną bezzapachową. Właściwości termoizolacyjne bambusowego szlafroka na basen przyczyniają się do tego, że w upalne dni pomaga on nam się ochłodzić, a w te zimniejsze utrzymuje ciepłotę naszego ciała tak, abyśmy nie zmarzli. Wszystkie powyższe aspekty przemawiają za tym, aby w pierwszej kolejności rozważyć kupno właśnie takiego wariantu odzieży.

Idealnie swoje zadanie spełni też bawełniany szlafrok na basen, bowiem ten rodzaj materiału doskonale pierze się nawet w temperaturach wyższych niż 60°C, a to oznacza, że nie musimy się specjalnie natrudzić, by szlafrok znów był czysty i pięknie pachniał. Bawełna, podobnie do bambusa, dobrze chłonie i zbiera wodę oraz szybko schnie. Jeżeli wybierzemy szlafrok na basen wykonany z bawełny organicznej, wówczas zyskamy pewność, że stworzono go w takich warunkach, a także w taki sposób, aby był całkowicie bezpieczny dla zdrowia, nawet dla alergików. Wszyscy doskonale znamy miękkość oraz otulającą moc bawełny, dlatego też tak chętnie sięgamy po wszelkie wyroby tekstylne uszyte z tego materiału.

Szlafrok kąpielowy na basen

Bawełniane szlafroki kąpielowe na basen robią prawdziwą furorę na rynku tekstyliów ze względu na to, że ten rodzaj tkaniny posiada wiele zalet, a najważniejszymi z nich jest chłonność oraz łatwość w utrzymywaniu czystości. W celu zwiększenia wytrzymałości bawełnianych wyrobów dodaje się do nich różnorakie domieszki, bądź modyfikuje włókienne sploty, co zapobiega szybkiemu niszczeniu się produktów. Świetnym przykładem tego typu szlafroka kąpielowego na basen jest wariant bawełniano-poliestrowy, który cechuje większa odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne niż odzież w 100% wykonaną z samej bawełny. W opisywanym wyrobie stosunek bawełny do poliestru zwykle wynosi 50/50 albo 60/40, co przyczynia się do tego, iż materiał doskonale układa się na ciele, nie strzępi oraz jest odporny na przecieranie się a także płowienie kolorów. Szlafroki bawełniano-poliestrowe można prać bez żadnych ograniczeń w pralce nawet jeśli temperatura wody przekracza 60°C, mamy pewność, iż tkanina nie zmieni swojej formy, ani się nie skurczy.  

Kolejną alternatywą bawełnianego szlafroka kąpielowego na basen jest wersja frotte stworzona z materiału o pętelkowej strukturze, dzięki której tkanina bardzo dobrze i szybko wchłania wodę. Szlafrok uszyty z bawełny frotte posiada dodatkowo zwijane oraz przeplatane ze sobą włókna, dzięki czemu materiał staje się niezwykle oddychający, błyskawicznie nas ogrzewa, tym samym również wolno oddając ciepło. Ponadto dzięki posiadaniu pętelkowej faktury bawełna frotte nie gniecie się, zatem nie wymaga prasowania. Szlafroki frotte są: miękkie, puszyste i niezwykle przyjemne w dotyku. 

Jakie typy szlafroków na basen najlespsze?

Powyżej wymienione przykłady szlafroków, czyli bambusowe oraz w pełni bawełniane bądź zawierające domieszkę innego materiału lub posiadające specjalne sploty okazują się najchętniej wybieranymi wariantami tego typu odzieży. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki szlafrok na basen wybrać, wówczas pamiętaj o tym, że wersja satynowa bądź jedwabna nie sprawdzi się tak dobrze, jak bambusowa czy bawełniana. Jedwab i satyna są bowiem tkaninami delikatniejszymi, mniej odpornymi na czyszczenie chemiczne, a także na pranie w wysokich temperaturach oraz zagniecenia, toteż nie będą odpowiednie na basen. Ponadto nie pochłaniają wystarczającej ilości wody na tyle, aby wzorowo osuszać Twoje ciało po kąpieli. 

Warto również zwrócić uwagę na to, by szlafrok nie był zbyt długi, by uniknąć dyskomfortu przy noszeniu. Okazuje się, że za krótka wersja też nie jest pożądana, gdyż nie należy skupiać się na tym, czy oby na pewno nie odsłoniliśmy zbyt wiele ciała. Wybieramy się przecież na basen, aby się zrelaksować, a nie martwić o to, że nasza odzież krępuje lub nie układa się tak, jakbyśmy tego chcieli.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium