MissiSleepy.pl

Pościel dla alergików - jaką wybrać?

0
Pościel dla alergików - jaką wybrać?

Uczulenie na kurz i roztocza to jedna z najczęściej występujących alergii u ludzi. Niektórzy są jednak bardziej wrażliwymi alergikami i styczność nawet z niewielką ilością kurzu może powodować szereg nieprzyjemnych objawów jak choroby skóry, łzawienie oczu, katar, problemy ze snem, a także może przyczynić się do rozwoju astmy. Jednym ze sposobów na ograniczenie występowania alergenów w otoczeniu jest zakup pościeli i kołder dla alergików. Sprawdź jaką pościel antyalergiczną oraz kołdrę wybrać.

Karaluchy pod poduchy... czy może jednak roztocza?

Alergie wziewne są przeważnie utożsamiane z uczuleniem na pyłki traw, drzew czy kwiatów. Prawda jest taka, że duża cześć populacji cierpi na alergię spowodowaną kurzem, a dokładniej roztoczy w nim żyjących. Te niewidoczne gołym okiem pajęczaki chętnie gnieżdżą się w ciepłych i wilgotnych miejscach. Idealne warunki do rozmnażania się roztoczy panują w naszych poduszkach i kołdrach. Nasze ciało zapewnia im ciepło, wilgoć, a do tego dużo jedzenia. Roztocza żywią się bakteriami, grzybami, szczątkami roślin i naszym naskórkiem. Człowiek przeciętnie traci ok 1,5 grama skóry każdego dnia, co dla tak małych stworzeń jest bogatą stołówką. Ludzie wykazują alergię na białka wytwarzane przez tego pajęczaka, a dokładniej mówiąc, enzymy wytwarzane podczas trawienia ludzkiego naskórka. Rozpoznanie alergii na te białka wiąże się z przestrzeganiem wielu zasad, które ograniczą powstawanie warunków sprzyjających przebywaniu i rozmnażaniu się roztoczy w naszym otoczeniu.

Zasady postępowania przy alergii na roztocza kurzu domowego

Kurz a razem z nim roztocza potrafią wniknąć bardzo głęboko w strukturę tkaniny kanapy, materacy czy kołdry. Z tego powodu całkowite usunięcie problemu za pomocą odkurzacza jest niemożliwe. W tym przypadku trzeba zastosować bardziej radykalne środki. W sezonie zimowym można wystawić kołdrę i materac na mróz, natomiast gdy temperatura jest na plusie można zastosować parownicę, która skutecznie usunie natrętnych lokatorów. Powinno się zrezygnować z dywanów i często odkurzać podłogę, najlepiej odkurzaczem z filtrem HEPA. Pościel należy regularnie prać raz w tygodniu w wysokich temperaturach (miniumum 60°C), to samo tyczy się pluszowych zabawek. Do prania można stosować specjalne płyny antyalergiczne, które hamują rozwój roztoczy. Należy zakupić na fotele i kanapę pokrowce antyroztoczowe oraz odpowiednią pościel dla alergika. Trzeba też pamiętać o przykrywaniu pościeli w ciągu dnia narzutą, która ograniczy osiadanie kurzu.

Jaka pościel dla alergika jest najlepsza? Którą kołdrę wybrać?

Czynności, które trzeba wykonać, aby ograniczyć osiadanie kurzu pochłaniają sporo czasu i energii. Wszystkie te czynności powinny być uzupełnione dobrą pościelą i zakupem właściwej kołdry. Jaką kołdrę i poduszki dla alergika wybrać oraz na co zwracać uwagę?

Najlepsza pościel dla alergika

Osoby, które są uczulone w niewielkim stopniu mogą używać pościel hipoalergiczną, która wykonana jest z naturalnych materiałów, jest pozbawiona sztucznych barwników i innych substancji, które mogłyby potęgować objawy. Drugim typem pościeli dostępnym na rynku jest pościel antyalergiczna, której specjalny ciasny splot jest barierą dla alergenów, w tym roztoczy. Osoby z bardziej intensywnymi objawami powinny zainwestować w produkt jakim jest pościel antyroztoczowa. Taka pościel zapobiega rozmnażaniu się roztoczy, dzięki specjalnym składnikom, którymi wzbogacone są włókna. Zawarte w nich substancje hamują rozwój grzybów, które są kluczowym składnikiem potrzebnym do trawienia naskórka przez roztocza. Dobrze dobrana pościel dla alergika może w dużym stopniu pomóc w walce z objawami.

Kołdra dla alergika

Przed zakupem trzeba sprawdzić jakiego rodzaju wypełnienie jest w środku, a także jaki jest materiał wierzchni. Dobre dla alergików kołdry posiadają wypełnienie syntetyczne (poliestrowe, lateksowe lub silikonowe). Roztocza niechętnie tam przebywają. Zaletą kołdry i poduszki z takim wypełnieniem jest możliwość ich częstego prania także w temperaturze 60°C. Jeśli chodzi o wypełnienia naturalne dobrze sprawdzą się te z jedwabiu i bambusa, choć jest to trochę większy wydatek. Nie każda kołdra posiadająca certyfikat da nam gwarancję, że produkt jest bezpieczny, gdyż każdy producent może użyć oznaczenia i nie jest to kontrolowane.

Jakich kołder i poduszek unikać?

Wybierając kołdrę dla alergika z pewnością musisz unikać tych z wypełnieniem z pierza i puchu. W takiej kołdrze są idealne warunki do życia dla roztoczy. Sam puch często jest alergenem, tak samo jak naturalna wełna.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium