MissiSleepy.pl

Pomysły na spędzanie czasu w wakacje dla dzieci

0
Pomysły na spędzanie czasu w wakacje dla dzieci

Wakacje to z niecierpliwością wyczekiwany przez dzieci okres w całym roku. Miesiące spędzone nad książkami nagrodzone zostają zasłużonym wypoczynkiem. Długie, ciepłe dni dają wiele możliwości na spędzanie wolnego czasu. Niestety, wiele dzieci będzie chciało poświęcić ten czas na granie na konsoli, oglądanie ulubionych programów w telewizji lub pochłoną ich media społecznościowe. Nie będzie w tym nic złego, jeśli tego typu aktywności będą zbalansowane z innymi zajęciami. Sprawdź co zrobić, żeby odciągnąć dziecko od elektroniki i aby spędziło ten czas ciekawie.

Gra w piłkę

Jeszcze piętnaście lat temu odgłos odbijanej piłki na podwórku w czasie wakacji była normą. Często słyszało się głos sąsiadki, która krzyczała z okna "nie odbijaj w ścianę!". Chłopcy grali w "gałę", a dziewczynki w "dziesiątki". Obecnie miasta i nie tylko jakby zamarły. Dobrym pomysłem będzie pokazanie swoim potomkom zabaw z piłką, w które graliśmy jako dzieci. Drużynowa gra w "dwa ognie" oraz wiele innych gier, których nazwy wymyślało się na poczekaniu, to wspaniała zabawa w ruchu, wzmacnianie więzi między rówieśnikami oraz moc emocji płynąca z rywalizacji.

Szałas i baza

Budowanie bazy to jedna z najfajniejszych wakacyjnych aktywności. Radość z urządzania swojej bazy jest porównywalna z tą, kiedy dorośli urządzają swoje mieszkanie. Na bazę trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, najlepiej takie, które będzie trudno dostępne lub słabo widoczne przez nieproszonych gości. Takim miejscem może być park i ciekawe drzewo lub krzak, które przybiera formę parasola. W bazie można trzymać zakopany pod ziemią skarb oraz przynieść różne potrzebne przedmioty jak lornetka, lupa, pieniek do siedzenia i wszystko, co podpowie dziecku wyobraźnia.

Jeśli wybierzesz się z dzieckiem do lasu, koniecznie zbuduj z nim szałas. Będzie to niezwykle proste, gdyż las oferuje całe mnóstwo gałęzi, które wprost czekają, aby je zebrać. Najważniejsza jest podstawa konstrukcji, czyli dobre drzewo, na którym będzie można stabilnie oprzeć największe gałęzie. Mniejsze gałęzie można układać poziomo lub pionowo, przywiązując je sznurkiem. Do dobrze zbudowanego szałasu będzie można wracać przy każdym spacerze do lasu. Takie miejsce jest doskonałym schronieniem zwłaszcza w upalny dzień.

Kapsuła czasu

W czasie wakacji dzieci zbierają wiele wspaniałych doświadczeń i wspomnień. Urlop z rodzicami w górach czy wczasy nad morzem do idealny moment na zbieranie pamiątek. Skarby, które morze wyrzuci na brzeg, czy zbierane bilety z wycieczki mogą zostać schowane do pudełka i zakopane. Taka kapsuła czasu po kilku latach będzie miała ogromną wartość sentymentalną, a kompletowanie rzeczy, które mają się w niej znaleźć, to świetna zabawa.

Wyślij pocztówkę lub list

W wakacje dzieci rozstają się ze swoimi przyjaciółmi z klasy często na ponad dwa miesiące. Odwiedzanie się wzajemnie bywa utrudnione, z powodu wyjazdów lub dużej odległości. Choć komunikowanie się młodzieży jest obecnie bardzo proste dzięki wszechobecnym telefonom i komunikatorom, to otrzymanie ręcznie napisanego listu lub pocztówki sprawi przyjaciołom o wiele większą radość. Tak samo można napisać do nowo poznanych znajomych na koloniach. Samodzielne wysłanie listu będzie dla dziecka nową życiową umiejętnością, która sprawi im satysfakcję.

Wycieczka rowerowa

Aktywność fizyczna dobrze zrobi zarówno dziecku, jak i dorosłemu po całym dniu pracy. Wybierz się z dzieckiem na wycieczkę rowerową. Jeśli Twoje dziecko jest w stanie pojechać dalej, znajdź na mapie ciekawe miejsce w swoim mieście. Może to być jakiś pomnik, kapliczka w polu, jeziorko, czy most. Dotarcie do określonego celu będzie już swojego rodzaju nagrodą i doskonałym miejscem na dłuższy postój. Pyszna przekąska z pewnością wzmocni i doda atrakcyjności podróży.

Zabawa w geocaching

Znalezienie skarbu to marzenie każdego dziecka. Geocashing może to marzenie ziścić. Jest to rodzaj gry terenowej, która polega na odnajdowaniu skrytek na podstawie danych GPS. Skrytki, które przybierają różne ciekawe formy zawierają w sobie jakiś nieznany przedmiot, pozostawiony przez osobę, która wcześniej odnalazła tą skrytkę. Zasada jest taka, że gdy znajdziesz skrytkę, możesz wziąć przedmiot, który się w niej znajduje, ale w zamian musisz zostawić tam coś swojego. Baza skrytek dostępna jest na serwisach geocachingowych. Bardzo fajne w tej zabawie jest to, że skrytki znajdują się niemal na całym świecie. Dlatego bez względu na to, gdzie wybierzesz się na wakacje z dzieckiem możecie bawić się w poszukiwaczy skarbów. Niektóre geocache nie zawierają skrytek, są to natomiast ciekawe miejsca, które skrywają jakąś historię. Taka zabawa zmotywuje dzieci do maszerowania, także długi spacer nie będzie im straszny.

Odwiedź babcię

Nocowanie u babci latem to zwykle niezapomniane wakacje. Babcie i dziadkowie lubią rozpieszczać swoje wnuki i często pozwalają im na więcej niż rodzice. Jeżeli do tego dziadkowie mieszkają na wsi, to atrakcje w postaci spacerów nad rzekę, czy obserwowanie wiejskich zwierząt są dodatkowym atutem. Dzieci lubią dostawać zadania specjalne od dziadków i chętnie pomagają im w codziennych obowiązkach. Dzieci, zwłaszcza te mniejsze, doskonale czują się, gdy mogą cały dzień spędzić na świeżym powietrzu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium