Wróć do listy wpisów Najczęstsze koszmary – sprawdź, co oznacza twój sen!
Lookbooki

17 września, 2019

MissiSleepy

Najczęstsze koszmary – sprawdź, co oznacza twój sen!

Każdy miewa koszmary. Czasami ich przebieg jest pozbawiony wszelkiej logiki, jednak istnieją motywy, które wszyscy doskonale znamy. Zastanawiałeś się kiedykolwiek, co znaczy spadanie? A może często śnisz o wypadających zębach? Sprawdź, co oznaczają najczęstsze koszmary!

Najczęstsze koszmary - co oznaczają?


1. Uciekanie przed kimś lub czymś

W snach dość często jesteśmy gonieni przez innych ludzi, paranormalne istoty lub zwierzęta. Tego typu ucieczka, chociaż napawa lękiem w trakcie snu, jest przejawem strachu w prawdziwym życiu. Najczęściej wiąże się z lękiem przed konfrontacją, której wolelibyśmy uniknąć. Może to być konfrontacja np. z partnerem, pracodawcą czy złośliwą przyjaciółką.

2. Spadanie

Sen o spadaniu z wysokości, często urywający się tuż przed dotknięciem ziemi, świadczy o utracie kontroli. Zwykle śni się ludziom, którzy w ostatnim czasie przeżyli dużo stresu lub doświadczyli wydarzenia wywracającego ich codzienność do góry nogami.

3. Widzenie osoby zmarłej lub rozmowa z nią

Koszmar, w którym widujemy osobę zmarłą lub nawet z nią rozmawiamy, zwykle napawa dużym lękiem. Warto jednak wiedzieć, że sen ten nie zawsze oznacza coś złego. Jeśli we śnie pojawia się ktoś bliski, z kim łączyły cię dobre relacje, najprawdopodobniej po prostu tęsknisz za tą osobą. W innym przypadku koszmar ten może oznaczać, że się czegoś lękasz i ostatnio doświadczasz sporo złego w swoim życiu.

4. Wypadające zęby

Wypadanie zębów to koszmar, którego doświadczają osoby mało pewne siebie lub takie, którym ostatnio ktoś podciął skrzydła. Ząb lub zęby wylatujące z buzi są oznaką strachu przed byciem osądzonym.

5. Niepokojące zjawiska naturalne

Tornada, powodzie i inne kataklizmy dość często pojawiają się w snach. Ich znaczenie zależy głównie od kontekstu, jednak zwykle wiąże się z obawą o to, nad czym nie mamy kontroli. Może być też oznaką strachu o najbliższych, jeśli kataklizm wyrządza im jakąś krzywdę.

6. Rozstanie z partnerem

To częsty koszmar, który jest po prostu odzwierciedleniem obaw o przyszłość związku. Doświadczają go ludzie niepewni swojej miłości lub wierności partnera. Częściej przydarza się tym, którzy mają niskie poczucie wartości.

7. Uwięzienie

Koszmar o byciu uwięzionym należy traktować jako metaforę uwięzienia w sytuacji bez wyjścia. Może to być np. toksyczny związek lub praca, której nie możemy zmienić.

8. Bycie nagim

Jeśli śni ci się, że jesteś nagi pośród tłumu ludzi, prawdopodobnie doświadczyłeś ostatnio przykrej sytuacji związanej z upokorzeniem. Możliwe też, że masz niską samoocenę, która znacznie wpływa na twoją codzienność.

9.Pożar

Jednym z pojawiających się motywy sennych jest także pożar. Według sennika oznacza on nadejście jakiegoś niebezpieczeństwa. Zdarza się też, że stanowi on znak, mówiący o tym, że ktoś z naszych bliskich znajduje się w potrzebie.

10.Sen o duchach

Pojawienie się ducha w trakcie snu może oznaczać pewne niesfinalizowane przez nas sprawy, niedokończone rozmowy, interesy lub niemiłe wspomnienia. Duch symbolizuje także obawę, poczucie winy oraz skrywane uczucia.

11. Sen o kleszczach

Jako że kleszcz kojarzy nam się z czymś negatywnym, tak i w śnie nie jest on zwiastunem przyjemnych zdarzeń. Jeśli śniło nam się, że widzieliśmy kleszcza, to może oznaczać to, że nas lub naszych bliskich czekają kłopoty.

12. Sen o ciąży

Sny o ciąży niekoniecznie muszą oznaczać nagłe zajście w ciążę. Przede wszystkim jest to znak, że znajdujemy się w niewłaściwej dla nas sytuacji lub że czeka nas jakieś niepowodzenie.

13. Sen o niezdanym egzaminie

Co ciekawe, znaczenie snu o źle wypełnionym teście lub egzaminie nie oznacza tego, że to samo czeka nas w rzeczywistości. Wręcz przeciwnie, takie sny zwiastują to, że uda nam się coś osiągnąć, lecz niekoniecznie przy pierwszym podejściu. 

 

Poprzedni wpis

Czy kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni?

Następny wpis

Co mówi pozycja Twojego snu?

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki na pierwsze zakupy

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Już od 249 zł

Wysyłka w 24h

Wysyłka w 24h

Towar dostępny "od ręki"

Darmowe zwroty

Darmowe zwroty

Paczkomat InPost

Wybór płatności

Wybór płatności

Zapłać online, przy odbiorze lub PayPo