Komplety pościeli polskich producentów

Piżama party jak zorganizować udaną zabawę dla dzieci?

0
Piżama party jak zorganizować udaną zabawę dla dzieci?

Piżama party to marzenie wielu dzieci. Nie ma przecież nic bardziej ekscytującego niż możliwość nocowania u kolegi czy koleżanki. Dodatkowo na piżama party obowiązuje określony dress code, czyli piżama. Takie nocne lub późnowieczorne przyjęcie to doskonała okazja nie tylko do zabawy, ale także do lepszego poznania swoich kolegów i koleżanek.

Piżama party dla dzieci – jak je zorganizować?

Dobrym pretekstem do organizacji piżama party są urodziny dziecka. Będzie to nie tylko doskonała zabawa dla samego jubilata, ale także dla jego rówieśników. Takie nocne spotkanie z pewnością da dzieciom możliwość lepszego, wzajemnego poznania się, a ponadto dostarczy niezapomnianych wspomnień na długie lata. 

Jak zaplanować dobre piżama party dla dzieci?

Zanim zabierzemy się do planowania idealnego piżama party dla dzieci, warto zastanowić się, czy na pewno jest to impreza marzeń dla naszego malucha. Niektóre dzieciaki, zwłaszcza takie, które mają problemy z zaśnięciem, niekoniecznie będą się dobrze bawić podczas nocowania kolegów. Jeśli jednak mamy pewność, że nasze dziecko wprost marzy o zaproszeniu koleżanek i kolegów na nocną imprezę, przystąpmy do planowania. Przede wszystkim należy mierzyć siły na zamiary. Jeśli nie mamy wystarczającej ilości łóżek albo miejsca na to, by rozłożyć dmuchane materace, nie zapraszajmy całej klasy naszego dziecka. Lepiej ograniczyć się do kilku osób. Oprócz samej organizacji imprezy upewnijmy się również, że będziemy mieć czas na przypilnowanie maluchów, dopóki nie zasną. Pamiętajmy, że bierzemy odpowiedzialność także za cudze dzieci. Może dobrym pomysłem jest poproszenie o pomoc zaprzyjaźnioną mamę kolegi córki czy syna? Tym sposobem nie tylko połączymy siły podczas pilnowania małych imprezowiczów, ale także wspólnie spędzimy czas. Następnie wybierzmy razem z naszą pociechą ciekawe gry i zabawy, by wieczór upłynął uczestnikom w przyjaznej atmosferze. Takie wspólne planowanie będzie także dobrym sposobem na spędzenie razem wieczoru czy popołudnia.

Zapraszając na zabawę, porozmawiajmy z rodzicami kolegów i koleżanek dziecka. Uprzedźmy, co dziecko powinno mieć ze sobą na piżamowej imprezie oraz zapewnijmy, że szkraby będą się znajdować pod stałą opieką.

Jak przygotować piżama party?

By piżama party było dla każdego z uczestników niezapomnianym przeżyciem, trzeba je odpowiednio przygotować. Należy zadbać o odpowiednie przekąski i napoje, ale także jak już wspominaliśmy wcześniej zaplanować wspólne zabawy. Co można robić na piżama party? Oto kilka propozycji.

Doskonale sprawdzi się nocne oglądanie bajek czy filmów dla dzieci. Może maraton filmów o Harrym Potterze? Shreka? Albo klasycznych filmów Disneya? Konieczny będzie wówczas domowy popcorn, który można wspólnie przygotować! To też będzie nie lada atrakcja dla najmłodszych.

Nieco starsze dzieci z pewnością docenią gry planszowe, które dodadzą całej zabawie dreszczyku rywalizacji. Inne atrakcje, odpowiednie na piżama party, to bitwa na poduszki oraz znane i lubiane kalambury. Warto wcześniej wymyślić kilkanaście haseł do odgadnięcia. Najlepiej zrobić to samodzielnie, by nasze dziecko także miało co zgadywać. Pamiętajmy jednak, by dostosować poziom trudności do wieku uczestników zabawy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium