Wróć do listy wpisów Jak zmierzyć rozmiar biustonosza?
Lookbooki

1 czerwca, 2023

MissiSleepy

Jak zmierzyć rozmiar biustonosza?

Każda kobieta jest inna. Różnimy się od siebie kolorem włosów, kolorem oczu, kształtem twarzy i figurą. Różny jest zatem także nasz rozmiar biustu, a co za tym idzie - rozmiar stanika. W związku z tym, każda z nas powinna dobierać go indywidualnie, na podstawie odpowiednich pomiarów. W poniższym artykule podpowiemy Ci, jak prawidłowo zmierzyć rozmiar stanika oraz opowiemy o tym, dlaczego wybranie odpowiedniego rozmiaru biustonosza jest takie ważne.

Rozmiar miseczki obwód biustu - co oznaczają

Odpowiedni rozmiar stanika to klucz do komfortu, dobrego stylu i zdrowia. Aby wybrać prawidłowy model, musisz jednak wiedzieć czym jest obwód biustonosza oraz rozmiar pod biustem. Dokładne określenie rozmiaru miseczki i obwodu stanika to gwarancja tego, że nareszcie trafisz na swój idealny biustonosz. Czym jest zatem rozmiar miseczki i obwód pod biustem oraz jak prawidłowo je zmierzyć?

Jak zmierzyć rozmiar pod biustem?

Rozmiar pod biustem, określany również jako obwód biustonosza to inaczej obwód klatki piersiowej. Jest to pierwszy pomiar, który będzie niezbędny do tego, aby odpowiednio dobrać rozmiar biustonosza - od niego zależy to, jak ściśle biustonosz będzie przylegać do ciała. Jak zmierzyć rozmiar pod biustem?

Po pierwsze, przygotuj centymetr krawiecki, który umożliwi Ci dokonanie niezbędnych pomiarów. Pamiętaj o tym, że powinnaś wykonać je w pozycji stojącej, z prostymi plecami. Unikaj pochylania się lub skręcania - wyniki mogłyby być zniekształcone. Owiń centymetr wokół ciała pod biustem. Zwróć uwagę na to, aby ułożyć go równolegle do podłogi. Zadbaj o to, aby przylegał do ciała, ale jednocześnie nie uciskał skóry. Dzięki temu uzyskasz wiarygodne pomiary i będziesz mogła wybrać odpowiedni rozmiar biustonosza. Aby to zrobić, w następnym etapie musisz prawidłowo dobrać rozmiar miseczki.

Jak obliczyć rozmiar miseczki?

Choć określenie rozmiaru miseczki biustonosza może wydawać się skomplikowane, w rzeczywistości wcale takie nie jest. Klucz to zrozumienie tego, że na rozmiar miseczki wpływa różnica między obwodem pod biustem, a obwodem biustu.

Jeżeli znasz już swój rozmiar pod biustem, aby określić rozmiar miseczki, zmierz obwód w biuście. Rozmiar w biuście mierzymy również miarką krawiecką - owiń ją wokół ciała, tym razem na wysokości piersi (w najszerszym miejscu biustu). Zadbaj o to, aby centymetr był ułożony równo. Pamiętaj o tym, że nie może on uciskać tkanki tłuszczowej piersi - wówczas otrzymałabyś nieprawidłowy wynik. Zapisz uzyskany pomiar, a następnie oblicz różnicę - od obwodu biustu odejmij obwód klatki piersiowej. Jeśli otrzymana różnica to 12, Twoja miseczka to prawdopodobnie litera A, 14 to B, 16 - C i tak dalej. Konkretne rozmiary mogą jednak nieco się różnić - wszystko zależy od producenta i jego rozmiarówki. Teoretycznie, jeśli Twój obwód pod biustem wynosi 75 cm, a litera miseczki to B, rozmiar biustonosza powinien wynosić 75B - zapisz go - to Twój rozmiar wstępny.

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Jeśli masz już rozmiar pod biustem i obwód biustu, pora na to, aby dobrać rozmiar biustonosza. Miej na uwadze to, że odpowiednio dobrany biustonosz służy przede wszystkim do właściwego podtrzymywania biustu - nie liczy się tu tylko wygląd biustu czy krój stanika. Pamiętaj o tym, że dobrze dobranym biustonoszu masz czuć się dobrze i komfortowo.

Posiadając niezbędne pomiary, musisz wybrać rozmiary stanika najbliższe spisanym centymetrom. Jak ro zrobić? Pomocne będą w tym przypadku przede wszystkim oznaczenia na metkach oraz tabela rozmiarów.

Tabele rozmiarów, a dobór biustonosza

Aby upewnić się, że wybierzesz idealnie dopasowany stanik, niektóre marki tworzą własne tabele rozmiarów. Kalkulator rozmiarów pozwala na dokładne dostosowanie obwodu pod biustem i wielkości miseczki. Sięgając po tabelę rozmiarów zyskujesz pewność, że wybierasz dobry rozmiar biustonosza. Jak czytać dane w tabelach?

W pierwszej kolejność weź pod uwagę swój rozmiar pod biustem. Znajdź odpowiedni wiersz w tabeli rozmiarów, a następnie znajdź swój obwód w biuście. Może okazać się, że u jednego producenta Twoją literką miseczki jest A, natomiast u innego B.

Czym są rozmiary siostrzane?

Z pomiarów i danych z tabeli wynika, że powinnaś mieć 75B, ale w obecnym układzie nadal nie wiesz, czym jest dobrze dobrany rozmiar biustonosza? W takim razie konieczny może być wybór innego rozmiaru. Pomocne mogą okazać się w tym kontekście rozmiary siostrzane. Mają one tę samą pojemność miseczki, ale różnią się obwodem pod biustem.

Jeśli nosisz rozmiar 75B, ale w takim staniku nie czujesz się zbyt komfortowo, możesz wypróbować wariant 80A. Miseczka pozostanie w taka sama, a większy będzie rozmiar pod biustem. Jeśli zależy Ci natomiast na tym, aby zmniejszyć rozmiar w klatce piersiowej, wybierz opcję 70C. Analogicznie do poprzedniej sytuacji - rozmiar miseczki się nie zmieni, a obwód pod biustem będzie mniejszy.

Dlaczego odpowiedni rozmiar biustonosza jest ważny?

Odpowiednio dobrana miseczka i rozmiar stanika pod biustem, oprócz pięknego dekoltu, zapewnia także szereg innych korzyści, w tym - zdrowotnych. Prawidłowo dopasowany biustonosz służy przede wszystkim do odciążenia kręgosłupa - zwłaszcza w przypadku kobiet, które mają duże piersi. Dobry stanik zapobiega bólom pleców, napięciom w obrębie mięśni karku oraz problemom, związanym z nieprawidłową postawą. Co więcej, odpowiedni biustonosz nie doprowadza do zmian, takich jak deformacje - właśnie dlatego stanik nie może nadmiernie ściskać piersi. Wygodna, pasująca bielizna to również komfort i wygoda, a także większa pewność siebie. Poświęć zatem kilka chwil na to, aby zmierzyć rozmiar pod biustem oraz obwód biustu i wybierz biustonosz, skrojony na miarę Twoich oczekiwań!

Poprzedni wpis

Jakie skarpetki do garnituru?

Następny wpis

Rajstopy jak pończochy - z czym i jak je nosić?

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki na pierwsze zakupy

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Już od 249 zł

Wysyłka w 24h

Wysyłka w 24h

Towar dostępny "od ręki"

Darmowe zwroty

Darmowe zwroty

Paczkomat InPost

Wybór płatności

Wybór płatności

Zapłać online, przy odbiorze lub PayPo