Gorsety / Body

Komplety pościeli polskich producentów

Gorsety i body to elementy bielizny, które pełnią dwie pozornie niezwiązane ze sobą role. Jednocześnie mają podkreślać piękno kobiecej figury i... ukrywać jej mankamenty. W zależności od rodzaju gorsetu czy body któraś z tych funkcji jest bardziej lub mniej uwydatniona, ale zawsze chodzi o podkreślenie czegoś lub zamaskowanie.

Gorsety i body opinają ciało, ale w różnym stopniu. Pierwsze są zwykle uszyte ze specjalnych tkanin o działaniu modelującym. Drugie po prostu przylegają do figury, ale korygują ją w mniejszym stopniu. Gorsety zwykle zakładamy pod obcisłe, wieczorowe kreacje. Łączą w sobie elegancję bielizny, ale przy okazji modelują też sylwetkę tak, aby wyglądała pięknie np. pod sukienką. Body można natomiast nosić i zamiast bielizny, i na bieliźnie. Pasują do ubrań wieczorowych i codziennych. Niektóre panie łączą je również ze spodniami.

Gorsety wyglądają zwykle podobnie. Tradycyjne modele są gładkie, dobrze przylegające do ciała. Uwydatniona jest w nich funkcja modelowania. Zupełnie inaczej jest w przypadku gorsetów bardziej eleganckich lub nawet kusicielskich. Wszelkie dodatki koronek, mocno wycięte miseczki lub biżuteryjne ozdoby sprawiają, że gorset może być traktowany również jako zmysłowa bielizna nocna.

Body bardzo często imitują bluzki, ale istnieją też modele imitujące gorsety. Ich miseczki są mocno zarysowane, dobrze trzymają biust. Zwykle takie body mają też dodatek koronki, ale nie jest to zasada.

W MissiSleepy znajdziesz gorsety oraz body na różne okazje i dopasowane do różnych figur. Pamiętaj tylko, aby sugerować się wymiarami od producenta. Zarówno gorsety, jak i body powinny dobrze przylegać do ciała, ale nie mogą go nadto uciskać.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium