MissiSleepy.pl

Kąpielówki męskie

Upalne i słoneczne dni sprawiają, że pragniemy odsłaniać swoje ciało, ochładzać się, wystawiać na wiatr i słońce, a także wchodzić do wody. Kąpiele to chyba najlepszy sposób na ukrycie się przed prażącymi promieniami słonecznymi. Odpowiednio zimna i orzeźwiająca woda pomaga nam się nawilżyć w wyjątkowo parne dni. Dlatego tak wielu ludzi, w trakcie lata szuka, zamiejskich zbiorników wodnych, do których będą mogli się udać z przyjaciółmi lub z rodziną.

Każda wodna rozrywka, której najpowszechniejszą formą jest pływanie, wymaga założenia stosownego stroju i wyposażenia się w odpowiednie akcesoria. Najbardziej podstawowym elementem ubioru są kąpielówki. Ta nazwa kojarzona jest jednak z męską wersją stroju plażowego. Kąpielówki męskie to jednoczęściowy strój, złożony jedynie z majtek, który zakładany jest przez mężczyzn do kąpania i opalania się.Oczywiście na przestrzeni lat ich wygląd nieco się zmieniał. Różnice dotyczyły przede wszystkim obecności u nich nogawek. Otóż można je podzielić na modele, które je mają oraz na te, które są ich pozbawione. Warto też dodać, że kąpielówki męskie mogą różnić się od siebie także tym, jak przylegają do ciała. Istnieją bowiem takie egzemplarze, które są obcisłe i wyraźnie zaznaczają męską sylwetką, lecz znajdą się także wyjątkowo luźne i przewiewne kąpielówki z nogawkami.

Moda na rodzaje kąpielówek męskich się zmienia i jak wiadomo, każde pokolenie faworyzuje swój typ. Początkowo kąpielówki męskie, tak jak majtki, były dość szerokie i luźne. Ich nogawki sięgały niemalże do kolan. Wówczas nie było zbyt dużego przyzwolenia społecznego do przesadnego odsłaniania się, nawet na plaży.Natomiast z czasem workowate i wiszące kąpielówki męskie zaczęły być zastępowane przez obcisłe i pozbawione nogawek slipy wykonane ze sztucznych włókien, które są bardziej dostosowane do kontaktu z wodą. Ich popularność przypada szczególnie na okres lat 90. XX wieku. Nosząc je, można się dokładniej opalić. Należy też dodać, że zapewniają one większą swobodę w poruszaniu się. W późniejszym okresie, aż do dzisiaj, obserwujemy niejaki powrót do kąpielówek z nogawkami, zarówno tych szerszych, jak i do tych bardziej obcisłych z krótszymi nogawkami. Natomiast można powiedzieć, że na dzisiejszych polskich plażach panuje w tym temacie różnorodność. Każdy dobiera odpowiednie dla siebie kąpielówki, w których czuje się po prostu swobodnie i komfortowo.

Kąpielówki męskie od MissySleepy

Kąpielówki męskie znajdujące się w ofercie MissySleepy to modele wykonane z tworzyw i włókien, zapewniających wygodę, nienaganną prezencję i możliwość niczym nieograniczonego poruszania się w wodzie. W naszej kolekcji może przebierać każdy mężczyzna bez względu na wiek i typ sylwetki, jaki reprezentuje. Każdy z Panów znajdzie tu coś dla siebie. Co równie ważne kąpielówki męskie zgromadzone w naszej kolekcji sprawdzą się doskonale zarówno na basenie jak i w słoneczny dzień na plaży. 

 
 
 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium