Moda na chodzenie bez biustonosza – co powinnaś wiedzieć?

29 marca, 2023

MissiSleepy

Moda na chodzenie bez biustonosza – co powinnaś wiedzieć?

Ostatnie stulecia przyzwyczaiły kobiety do tego, że gdziekolwiek one nie wychodzą, powinny zadbać o noszenie stanika. Jeszcze całkiem niedawno brak stanika kojarzył się z pewnym rodzajem niepożądanej ekstrawagancji, brakiem powagi, a nawet szacunku do otoczenia, w którym się przebywało, bowiem uznawało się, że naturalny wygląd piersi znajdujących się bezpośrednio pod ubraniem, wcale nie należy do pożądanych. Nienoszenie stanika odbierano jako brak dobrego smaku i na jego karby zrzucano liczne problemy, na przykład opadanie piersi. Uważano, że tylko doskonale dobrany biustonosz może zagwarantować perfekcyjny wygląd biustu, a moda na chodzenie bez stanika raczej często nie przemawiała do kobiet, gdyż najzwyczajniej w świecie nie była aprobowana. Dopatrywano się więcej superlatywów noszenia biustonosza niż myślano o pozytywnych skutkach, jakie może przynieść nienoszenie stanika. Pierwszym z nich jest naturalne wzmocnienie mięśni biustu, nawet wtedy, jeśli posiadasz duży biust. Znakomicie dobrany stanik jest potrzebny zaledwie w kilku sytuacjach, zaś chodzenie bez stanika i brak biustonosza odeszły do lamusa jako czynności wykraczające poza granice rozsądku. Jakie korzyści dla kondycji piersi przynosi chodzenie bez stanika? Jak brak biustonosza przysłuży Ci się w codziennym funkcjonowaniu? Poznaj zalety chodzenia bez stanika a dobrany stanik pozostaw tylko wtedy, gdy naprawdę musisz go założyć. Rozpoczynamy przygodę!

Noszenie stanika – 4 sytuacje, w których jest niezbędne

Chodzenie bez stanika w szybkim tempie staje się coraz bardziej powszechne, lecz nadal istnieją 4 sytuacje, w których podskakujące piersi nie przyczynią się do zachowania własnego komfortu, jeśli pokusisz się na nienoszenie stanika.

Pierwszą z nich jest bez wątpienia fakt, iż należysz do grona pań posiadających duże piersi, a skutkiem noszenia biustonosza jest wyłącznie zapewnienie właściwej kondycji piersi i unikanie momentów, w których podskakujące piersi są powodem zmęczenia, utrzymującego się przez cały dzień. Kobiety, które natura wyposażyła w duży biust, powinny przynajmniej przez kilka godzin w ciągu dnia zakładać biustonosze, aby unikać dyskomfortu związanego z przeciążeniem kręgosłupa.

Drugą sytuacją, w jakiej chodzenie w staniku okaże się zbawienne, jest moment, w którym uprawiasz sport i potrzebujesz wsparcia w postaci biustonosza. Kobiety, zwłaszcza te posiadające pokaźny biust, doskonale wiedzą, iż tendencja do uprawiania sportu w staniku okazuje się być jedyną słuszną receptą na to, by należycie zadbać o kondycję piersi. Chodzenie bez stanika zostaw na czas wykonywania niezobowiązujących fizycznie aktywności, a przysłużysz się do zachowania pełnego komfortu w codziennym funkcjonowaniu. Kiedy uprawiasz sport, noszenie stanika jest jak najbardziej wskazane. Nie ma sensu, abyś męczyła się bez biustonosza.

Biustonosze okazują się być niezastąpionym wsparciem dla naszych piersi, wówczas gdy zostajemy matkami i rozpoczynamy karmienie dziecka. To trzecia okoliczność, w jakiej wygląd piersi nie stanowi przodującego znaczenia, a chodzenie bez stanika nie jest wskazane ze względu na kondycję piersi. Karmienie noworodka, a później również nieco starszego smyka, sprawia, że duże piersi stają się wyraźnie newralgicznym punktem naszego ciała, zatem dobrze byłoby go należycie wesprzeć, wybierając delikatne staniki, na przykład miękkie braletki do karmienia.

Czwartą okolicznością, w której biust bezkompromisowo powinien znaleźć się w staniku, są oficjalne spotkania, zwykle wymagające określonego, zachowawczego dress code'u, którego przestrzeganie jest warunkiem koniecznym, by nie popełnić niepożądanego faux pas. Kobiece walory, zwłaszcza jeśli mowa o dużym biuście, koniecznie mają być przykryte pod warstwą biustonosza, który nie powinien być transparentny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybierać miękkie braletki, bardotki, bądź balkonetki – ważnym jest, aby warstwa biustonosza zakrywała całe piersi.

Brak stanika – czy jest bezpieczny i czym może skutkować?

Noszenie stanika nie jest wcale tak konieczne, jakby to mogło się w pierwszym momencie wydawać. Kobiety błędnie przeświadczone, że brak stanika powoduje nagminne opadanie piersi, zwykle nie zdają sobie sprawy z tego, iż chodzenie bez stanika niesie za sobą wiele superlatywów i pierwszym z nich, w zasadzie jednym z najważniejszych, jest wzmocnienie mięśni biustu, które pozbawione wsparcia stanika, doskonale radzą sobie same z utrzymaniem własnego, naturalnego ciężaru. Abstrahujemy tu oczywiście od przypadków, w których biust jest tak duży, iż bez stanika ani rusz, zwłaszcza podczas uprawiania sportu. Nienoszenie stanika sprawia, że wygląd biustu znacząco się zmienia, bowiem są one jędrniejsze, bardziej napięte, a sutki zaczynają się delikatnie i estetycznie unosić do góry, a nie opadać!

Ponadto ważną kwestię stanowi również fakt, że nienoszenie stanika umożliwia swobodny odpływ chłonki, czyli substancji transportującej komórki mające wpływ na pracę naszego układu odpornościowego oraz krzepnięcie krwi. Dodatkowo, częstymi pejoratywnymi skutkami noszenia stanika jest przebodźcowanie sutków oraz skóry w okolicach piersi. Spędzanie wielu godzin w staniku, nawet jeśli jest doskonale dopasowany, nierzadko powoduje, że czujemy się rozdrażnione, zmęczone, a nasze ciało nie oddycha tak swobodnie, jak powinno. Chodzenie bez stanika pozwala także uniknąć niedogodności związanych z przepoconą, otartą, odparzoną i niekorzystnie „pachnącą” skórą.

Moda na chodzenie bez stanika

Chodzenie bez stanika przestaje być tematem tabu, a kobiety zaczynają dostrzegać zalety chodzenia bez wsparcia piersi, które kojarzy się z brakiem ograniczeń, pełną swobodą i wolnością. Jeszcze całkiem niedawno chodzenie bez stanika przywodziło na myśl wyłącznie domowe wojaże, a perfekcyjnie dobrany biustonosz stanowił podstawę bieliźnianej garderoby każdej pani. Dziś pozwalamy sobie na krok dalej w naszych poczynaniach, żarliwie doceniając zalety chodzenia bez noszenia biustonosza. Zwracamy również baczniejszą uwagę na kwestie zdrowotne wszystkich naszych zachowań, a troska o prawidłowe funkcjonowanie już nikogo nie dziwi. Takie pozornie błahe sprawy, jak właściwy odpływ chłonki w kobiecych piersiach, mający wpływ na szereg ważnych procesów zachodzących w naszych ciałach, czy brak ucisku na biust zaczyna być brany pod lupę, gdyż intensywnie rzutuje na samopoczuciu. Doceńmy więc nie tylko wygodę, jaką gwarantuje chodzenie bez stanika, ale również aspekty prozdrowotne takiego działania.

Noszenia biustonosza, a chodzenie bez stanika – „złoty środek”

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, w jaki sposób znaleźć „złoty środek”, który uwzględni zalety chodzenia bez stanika i w nim? W trosce o swój biust postępuj tak, aby było Ci jak najwygodniej. Wsłuchaj się w rytm swojego ciała, gdyż ono zasygnalizuje Ci właściwe rozwiązanie.

Poprzedni wpis

Szlafmyca – czym jest i po co się jej używa?

Następny wpis

Jak spędzić majówkę w stylu slow life? - praktyczna checklista

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki na pierwsze zakupy

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Już od 249 zł

Wysyłka w 24h

Wysyłka w 24h

Towar dostępny "od ręki"

Darmowe zwroty

Darmowe zwroty

Paczkomat InPost

Wybór płatności

Wybór płatności

Zapłać online, przy odbiorze lub PayPo